Olimpiyat Güreş Kulübü Onursal Başkanı Dr.Mustafa Altun: “Büyük sporcu ve güreşçi olmayı dilerken doktor oldum.”

Sancaktepe Bölge Hastanesi Başhekimi ve Olimpiyat Güreş Kulübü Onursal Başkanı Mustafa Altun ile dobra dobra söyleşi…

Harun Doğan, kurduğu Olimpiyat Güreş Kulübü ile ilgili bize geldiğinde projesini ve faaliyetlerini anlattı. Sonra bu gençlerin bizim bölgemizden çıkmasının mümkün olacağını ve bizim de güreşe destek vermemiz gerektiğini belirtti. Biz de kurum olarak projeyi uygun bularak destek verme kararı aldık. Kulübün sporcularının aldığı başarılar bizi çok duygulandırdı. Kurum olarak, Ata sporumuza yağlı güreş ve minder güreşindeki başarıları da ekleyecek olmak bizi gerçekten çok gururlandırdı. Ata sporumuzu gururla onurla devam ettiren Harun Hoca’nın kurduğu bu takıma bizim de bir katkımız olursa çok seviniriz.

HER SPORU YAPTIM

Yağlı güreş sevgisi bende çocukluktan başladı. Gençliğimde spor da yaptım. Trabzon’da okurken okulda neredeyse her sporla uğraştım. Futbol da oynadım güreş de yaptım. Spor yaparken sakatlandım ve mecburen spora ara verdim. Üniversite yıllarımda da sporla ilgilendim. Ve bu sevgi ağır bastı sonunda tam sporcu olmayı dilerken doktor oldum. Tabii ki mesleğim olan bu kutsal görevi de çok seviyorum.

‘KÜRSÜ BEKLİYORUZ’

Ata sporumuz yağlı güreş olduğu için bizim çok ilgimizi çekti. Minder güreşindeki başarılar da bize onur verdi. Sporculardan Avrupa ve dünya şampiyonlukları, yöre ve Kırkpınar’da da devamlı kürsü bekliyoruz. Bu gençlerin başarılarını gördükçe gurur duyacağız.

ULUSLARARASI HEYECAN

Yağlı güreş ile minder güreşi arasındaki farkı sorarsanız güreşle ilgilenenlerin ülkemizde yağlı güreşe daha fazla önem verdiğini söyleyebilirim. Yağlı güreşlerdeki maçları da fırsat buldukça izleyince o mücadele bizi heyecanlandırıyor ve duygulandırıyor. Ama minder güreşi ise uluslararası bir spor alanında rekabete soktuğundan o da çok farklı. O branşta da uluslararası alanda başarılar bekliyoruz.

GENÇLERE DESTEĞE DEVAM

Gençlerin kafeterya köşelerinde olmaktansa böylesi Ata sporumuz olan yağlı güreş ve minder güreşlerine yönelmeleri çok önem taşıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Onun için bu gençler daha ileride çok daha büyük başarılara imza atacaklar. Sokaklarda uyuşturucuya kapılan çocukların sayısı çok ama bizim bölgemizde Harun Hoca’nın topladığı ve çalıştırdığı bu pırlanta gibi çocuklar sporla meşgul oluyor. Biz de kurum olarak bu gençlere durumumuz imkân verdiği müddetçe yardım edeceğiz.

HARUN HOCA: HEDEF EN İYİSİ

Sohbet esnasında görüşlerini belirten Harun Hoca da, şu sözlerle devam etti: “Biz sporcularımızla yola çıktık ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ne kadar başarı elde edebilirsek hepsini yakalamayı hedefliyoruz. Bölge Hastanesi de bize destek olarak tüm güreşçilerimizin hastanede tedavilerini ücretsiz olarak gerçekleştirecek.”