Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Son zamanlarda ameliyatsız estetik uygulamaları çokça tercih edilmektedir.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme

Aslında estetik operasyon geçirmek isteyenler işlemin ağrısız olup olmadığını merak etmekte ve sonuçlarıyla ilgili de araştırma yapmaktadır. Günümüz teknolojileri sayesinde artık ameliyatsız estetik uygulamaları yapılmakta ve acı hissi en aza indirilerek başarıyla tamamlanmaktadır. Ameliyatsız estetik çeşitlerine baktığımızda Mezoterapi, kimyasal peeling ve Karboksiterapi gibi uygulamalardan söz etmek mümkündür.

Ameliyatsız estetik uygulamaları sayesinde bireyler daha konforlu bir şekilde operasyona dahil olmaktadır. Ayrıca gündelik yaşamı etkilemeyen bu işlemlerin hızlı çözüm odaklı olduğu bilinmektedir. Yaşlanmanın etkisiyle yüz, vücut, ayak veya el gibi bölgelerdeki sarkmaları ortadan kaldırabilen ameliyatsız estetik uygulamaları daha pek çok sorun için tercih edilmektedir.

Mezoterapi

Cildin orta bölgesine uygulanan Mezoterapi cilt yenileme başta olmak üzere;

 • Saç tedavisinde
 • Leke tedavisinde
 • Bölgesel zayıflamada
 • Selülit sorunlarında
 • Keloid tedavisinde
 • Çatlakların tedavisinde

kullanılmaktadır.

Mezoterapi homeoptik ilaçların aminoasit ve vitaminlerle birleşmesi sayesinde sorunlu bölgeye enjekte edilir ve güzel sonuçlarla karşılaşılır.

Karboksiterapi

Karboksiterapi de ameliyatsız estetik uygulamaları arasındadır. Bölgesel zayıflamayı destekleyen bu uygulamada deri altında karbondioksit gazı enjekte edilir. Cilt gençleştirme, ameliyat izi tedavisi, cilt çatlakları, selülit ve cilt ülseri için de günümüzde uygulanmaktadır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling’in amacı, cildi ölü hücrelerden arındırmak ve daha estetik bir görünüme ulaştırmaktır. İşlem yapılırken cildin üst tabakası soyulmakta ve bu sayede yenilenme sağlanmaktadır. Kırışıklıkların yanı sıra;

 • Cildin yağ dengesini oranlamak
 • Güneş lekelerini ortadan kaldırmak
 • Akne izleri için tercih edilebilir.
 • Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları
 • Ameliyatsız estetik uygulamaları sadece vücut için değil yüz bölgesi için de kullanılmaktadır. Kilit askı ile yüz germe, Fokus Ultrason ile yüz germe , Endopeel, sıvı yüz germe ve altın iğne uygulaması,

bu seçenekler arasındadır.

Altın İğne ile Yüz Germe: Tek seans olarak yapılabilen altın iğne ile yüz germe estetiği, dudak, boyun ve el kırışıklarını da ortadan kaldırmaktadır.

Endopeel: Dudak, göz çevresi, kaş, el, elmacık kemiği, boyun, dekolte, popo kaldırma ve kasık germe gibi uygulamalar için Endopeel tercih edilebilir. Karbolik asitin kas içine enjekte edilmesiyle uygulanır.

Sıvı Yüz Germe: Yüzü daha genç bir görünüme kavuşturan sıvı yüz germede hyalüronik asitten yararlanılır.

Kilit Askı Yöntemi: Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında olan kilit askı tekniği ortalama 45 dakika sürer. Esnek iğneler ve silikon iplerin kullanıldığı bu teknikte yüz bölgesi talep edildiği şekilde gerdirilir ve yeni bir görünüm kazandırılır.