Ameliyatsız Gençleşme Uygulamaları

Çevresel faktörler, sağlıksız beslenme ve yaşam tarzı gibi faktörler, cildin kısa sürede yaşlanmasına neden olmaktadır.

Genetik durumlardan ötürü yaşlanmanın da etkisiyle cilt yüzeyindeki sorunlar kısa sürede açığa çıkabilir. Dış görünümü olumsuz yönde etkileyen bu durumlar estetik açıdan da kişilerin rahatsız olmasına neden olur. Fizyolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt kusurları için ameliyatsız gençleşme uygulamaları tercih edilmektedir. Yenilikçi teknikler sayesinde talep edilen cilt görünümüne ulaşan bireyler, birbirinden farklı yöntemlere başvurabilir.

Cilt gençleştirme (ameliyatsız) uygulamaları farklı teknikleri barındırırken hastanın istek ve beklentilerine göre tasarlanır. Ancak bu beklentilerin karşılanması genel sağlık durumuna ve hastanın yaşına bağlı olarak değişmektedir. Eğer kişide gözle görülür bir kırışıklık ve sarkma varsa yaş ve sağlık kriterlerine göre farklı uygulamalara başvurulabilir. Botoksla gençleşme, likid sıvıyla yüz germe, yüz mezoterapisi, PRP ile cilt yenileme ve iple yüz germe, günümüzdeki ameliyatsız gençleşme uygulamaları arasındadır.

Botoks ile Gençleşme

Güvenli bir uygulama olan botoks, uzun yıllardır tercih edilen gençleşme yöntemlerindendir. Hastaların istekleri doğrultusunda tasarlanan botoks sayesinde daha canlı ve parlak bir cilt yüzeyine ulaşılabilir. Ayrıca kaş arasındaki dikey çizgiler, alın bölgesindeki yatay çizgiler, göz kırışıklıkları gibi sorunları ortadan kaldırabilen botoks ile hyaluronik asit enjekte edilerek başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Mezoterapisi ile Gençleşme

Mezoterapi deriyi iyileştirmek amacıyla deri içine farmakolojik ilaçların küçük dozlarda verilmesidir. İçeriğinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit bulunan özel bir sıvı ile yüz mezoterapisi yapılmaktadır. Cildi besleyen bu karışım kişinin talep ve ihtiyacına göre haftada 6 seansa kadar uygulanabilir. Mezoterapi sayesinde ince kırışıklıklar azaltıldığı gibi renk tonundaki düzensizlikler kaybolur ve cilt bariyeri de güçlendirilir. Gençlik aşısı mezoterapisi ile cildi canlandırmak, parlatmak, sıkılaştırmak, ince kırışıklıkları açmak ve cildi nemlendirmek mümkündür. Ayrıca yüzde oluşan kahverengi lekeler ve göz altı morluklarının tedavisinde ve saç dökülmelerinde de mezoterapi uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe

Tüm yüz bölgesine tek seansta uygulanan bir dolgu maddesiyle ameliyatsız yüz germe tamamlanabilir. Göz altı, dudak, burun bölgesine de uygulanan bu enjekte ile yüzdeki üzgün ve sarkık görünümden kurtulmak mümkündür.

PRP İle Gençleşme

Vücuda ilaç vermeden uygulanan PRP tedavisinde el içi, boyun, dekolte ve yüz bölgesi gençleştirilebilir. İğneli radyofrekans, lazer veya mikroiğneleme yöntemlerinin ardından uygulanan PRP renk tonundaki düzensizlikleri ortadan kaldırırken aynı zamanda lekeleri, kırışıklıkları, çizgileri ve diğer faktörleri yok etmektedir. İşlem sonrasında cildin parlaklık ve elastikiyeti artarken aynı zamanda daha güzel bir görünüme ulaşılmaktadır. Yılda 1 defa uygulanması yeterlidir.

İple Yüz Germe

Hafif sarkma sorunu yaşayan bireylerde ameliyata gerek duyulmadığından iple yüz germe tercih edilebilir. Ortalama 45 dakika süren bu işlemden sonra gündelik yaşama devam edilir. Deri altındaki dokuları harekete geçiren ve kollajen üretimini artıran askılama tekniği sayesinde ciltte gözle görülür gençleşme sağlanır.