Plastik Cerrahi Uygulamaları

Plastik cerrahi uygulamaları bireylerin dış görünümündeki sorunların gidermek amacıyla yapılmaktadır.

Rinoplasti, meme estetiği, karın germe, yüz germe, göz kapağı estetiği, Liposuction, yüz ve dudak yağı enjeksiyonu, bacak estetiği, kulak estetiği, çene ve elmacık kemiği ile kadınlarda genital bölge estetiği bu uygulamalar arasındadır.

Meme Estetiği

Kadınların estetik açıdan kendini iyi hissetmesi için uygulanan meme estetiği, dikleştirme, büyütme ya da küçültmek amacıyla yapılabilir. Sarkık göğüsler için dikleştirme yapılırken iki göğüs arasında asimetri varsa bu da yine meme estetiği sayesinde düzeltilebilir.

Karın Germe Estetiği

Aşırı kilo kaybı ve doğum sonrasında karın bölgesindeki sarkma ve gevşemeleri düzeltmek için karın germe estetiği yapılır. Gevşeyen kaslar bu sayede sıkılaştırılır ve daha düz – gergin bir karın yapısına sahip olunur.

Yağ Aldırma (Liposuction)

Yağ birikimlerinin kanüller yardımıyla alınmasına yönelik olarak yaptırılan Liposuction, günümüzde en çok tercih edilen plastik cerrahi uygulamaları arasındadır.

Rinoplasti

Diğer adı estetik burun ameliyatı olan Rinoplasti sayesinde burun büyütme veya küçültme yapılabilir. Ayrıca burun kemerinde sorun yaşayan hastalar için burun ucu kaldırma ve burun ucu inceltme işlemleri de yapılabilir. Ek olarak nefes alma sorunları da Rinoplasti sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği

Genetik faktörler başta olmak üzere yer çekimi ve yaşlanmayla beraber göz kapakları bireyleri daha yorgun ve yaşlı göstermektedir. Blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı estetiğinde sarkık kas ve deri dokusu çıkarılır. Bu sayede torbalanmış yağ dokuları alınarak son derece güzel bir bakış kazandırılır.

Bacak Estetiği

Bacaklardaki fazlalık yağ dokuları Liposuction ile alınabilmektedir. Ayrıca diz altı bölgesi eğrilikleri ve diz içi yağlanmaları da bacak estetiğiyle ortadan kaldırılır.

Kulak Estetiği

Plastik cerrahi uygulamaları arasında olan kulak estetiği genelde ‘kepçe kulak’ sorununa yönelik yapılır. Çocuklarda okul öncesi de yapılabilen bu işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Yüz – Dudak Yağ Enjeksiyonu

Yaşlanmanın etkisiyle cilt altı yağ dokuları azaldığından yüz ve dudaklarda sarkma gözlemlenebilir. Bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik olarak yüz ve dudak bölgesine yağ enjeksiyonu yapılır.

Yüz Germe

Kırışmış yüz ve sarkmış boyun bölgesi için uygulanan yüz germe estetiğinde oldukça güzel sonuçlar elde edilir.

Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği, daha mutlu bir cinsel yaşama ulaşmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Vajinanın sarkmış iç dudaklarının küçültülmesine yönelik olarak yapılan bu işlemde ayrıca sarkmış ve gevşemiş olan dudaklar da düzeltilir.

Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği

Bazı bireylerde yüz kemikleri yetersiz gelişir. Protezler kullanılarak daha estetik bir yüz görünümüne ulaşmak için çene ve elmacık kemiği estetiği uygulanabilir.